נש.jpg

שאלות ותשובות

היכן מתקיימים הקורסים?


הקורסים מתקיימים במשרדנו בWeWork Hazerem, ברחוב הפלך 7 בתל אביב. ניתן לקיים גם שיעורים בZoom
באיזו מתכונת מתקיים הקורס?


הקורס מתקיים במתכונת כיתתית. ישנן כיתות פרונטליות לצד כיתות בZoom. הקורס הכיתתי אורך 14 מפגשים בני 3 שעות כל אחד. לצד הקורס הכיתתי אנו מלמדים גם קורסים אישיים של 10 מפגשים בני שעתיים כל אחד. ----- לצד הקורס ישנה לומדה אינטרנטית המשמשת את התלמידים ללמידה עצמית בבית. הלומדה נשארת אתך למשך שנתיים.
מה עדיף? קורס כיתתי או קורס אישי?


כל אחד ודרכו הנוחה ללמוד. היתרון בקורס האישי הוא החניכה האישית והקצב האישי, שיכול להיות מהיר יותר או איטי יותר מהכיתה. היתרון בקורס הכיתתי הוא החשיפה למגוון שאלות של יתר המשתתפים.
מה הקורס נותן לי?


בסופו של דבר, הקורס מקנה לבוגרים מספר יכולות. אנו מתרכזים המון בפרקטיקה ועבודה מעשית: 1. הבנה מעמיקה של שוק ההון. 2. היכולת לזהות מודל עסקי מנצח. 3. היכולת לחפש עסקה באופן עצמאי. 4. היכולת לנתח את העסקה באופן ביקורתי. 5. היכולת לבצע הערכת שווי חברה. (יכולת נרכשת ומתפתחת עם השנים. ישנן חברות מורכבות יותר ומורכבות פחות. 6. היכולת לתפעל מערכות מידע ומערכות מסחר. 7. היכולת לבנות ולנהל תיקי השקעות.
מה קורה לאחר הקורס?


הקורס הוא ההתחלה. הוא לא הסוף. לאחר הקורס אנו ממשיכים עם תהליך ליווי. אנו מתחייבים לשנתיים של ליווי וחניכה. בפועל, בוגרנו זוכים להרבה יותר.
מהו תהליך הליווי?


הליווי עוסק בשלושה היבטים: 1. חניכה. קו פתוח לשאלות בנושאים מקצועיים וטכניים. 2. קבוצת הבוגרים בWhatsApp - קבוצה בה אנו דנים בלי סוף על רעיונות השקעה בשוק ההון. 3. חישול החרב - שיעורים המתקיימים תדיר מדי מספר שבועות בנושאים מקצועיים שונים.
שוק ההון הוא מסוכן, אני חושש לבצע את הצעד הראשון. כיצד מתמודדים?


שוק ההון הוא שוק בו ישנן אין ספור הזדמנויות השקעה. הסיכון נובע מעצם אי הוודאות והעדר תשואה קבועה (אגב, בשוק ההון נסחרים מוצרים פיננסיים כמו אג"ח ממשלתיות המעניקות תשואה קבועה). אך תפקידו של אנליסט או משקיע, הוא לצמצם את ממד אי הוודאות על ידי שני תהליכים: 1. מחקר עומק לשוק, לענף ולחברה ספציפית. 2. הקצאת הון Allocation נכונה. את שני המרכיבים הללו אנו לומדים בקורס ומעמיקים בהם בתכנית הליווי.
אין לי ידע בכלכלה או בפיננסיים. אוכל להשתלב בקורס?


ידע פיננסי הוא ייתרון, אך לא הכרחי. אנחנו מלמדים בקורס ובתכנית הליווי שלנו את כל מה שמשקיע צריך לדעת. 1. הבנה מאקרו כלכלית. 2. השפה החשבונאית. 3. יסודות במימון. 4. הבנה של עסקים, מודלים עסקיים והיבטים ניהוליים.
האנגלית שלי לא כל כך טובה, האם אוכל להשתלב בקורס?


בעולם של ימינו, מחובתנו לדעת לקרוא, להבין לשוחח ולכתוב בשפה האנגלית. אנחנו לא חסים על אלו שהגיעו ללא ידע בשפה. אנו מבטיחים ללמד אתכם בסבלנות, אך מחובתכם להשקיע בכך מעתה.
האם הקורס טוב גם לאנשי מקצוע בשוק ההון?


אנו עוסקים גם במתן כלים לבוגרי תארים פיננסיים ובעלי רשיון (מנהלי השקעות ויועצי השקעות). אם הנך בוגר חשבונאות/מימון/כלכלה, או בעל רשיון מטעם הרשות לניירות ערך, אנו ממליצים להשתלב בקורס אישי ולבנות מסלול לימוד מותאם.
עם איזה ברוקר (בית השקעות) אתם עובדים?


כחלק הערכים שלנו, אנחנו לא מקיימים קשרים עסקיים ושיתופי פעולה עם ברוקרים, בתי השקעות או גופים פיננסיים. אנו מלמדים כיצד לבצע בדיקות עצמאיות בהיבטי רגולציה על גופים פיננסיים לרבות בנקים ובתי השקעות. ניתן ללמוד על כך עוד מהסרטון המצורף.
מה אתם מלמדים?


בקורס הדגל שלנו - ניתוח חברות והערכות שווי, אנו מלמדים לבצע אנליזה מלאה לחברות הנסחרות בשוק ההון ולבנות תיקי השקעות חכמים, בהתאם לרמות הסיכון שאליהן המשקיע מעוניין להיחשף. בקורס נלמדים נושאים פרקטיים מהמקצועות: 1. ניהול. 2. כלכלה. 3. חשבונאות. 4. מימון. 5. משפט תאגידי.